BĄDŹ JAK SEXMASTERKA ?

Nie no poważnie – w życiu nie sądziłem, że uda mi się trafić na taki tekst. Ostatnio coraz więcej klikam w linki na grupach facebookowych. Nawet jeżeli coś mnie kompletnie nie interesuje. Klikam we wszystko, co przyciągnie mój wzrok chociażby na chwilę: ot, może uda mi się trafić na jakąś perełkę.

I trafiłem.

Na wstępie zaznaczę: nie czepiam się formy post ani jego wyglądu. Jest schludny, błędów rażących w oczy nie dostrzegam – no może poza tymi spacjami przed wykrzyknikami.

Przyczepie się do tematyki.

Szczerze powiem, że dawno już mnie nic tak nie podkręciło (negatywnie, najchętniej napisałbym „wkurwiło”, ale to jeszcze nie ten stopień zdenerwowania) jak post Claudi. Przejdźmy już do głównego tematu.

Bo Claudia z bloga Pudernik chciała pokazać nam, czego możemy nauczyć się od Sexmasterki. I stać się lepszymi! Będzie grubo.

Pewnie zadajecie sobie pytanie, co w takim razie robi tu Sexmasterka? – ależ odpowiedź jest banalnie prosta. Sexmasterka to wyświetlenia. Nie wierzycie? Zobaczcie Gargamela na Youtube, albo poczytajcie, dzięki komu stał się aż tak popularny. Bo dzięki skrytykowaniu – słusznemu zresztą – Anielki, osiągnął więcej niż przez siedem lat nagrywania.

Tutaj dostaniemy coś podobnego, tylko odwrotnie: w momencie, kiedy była popularna, krytykowano ją – teraz gdy rozumni ludzie już nią gardzą, powstaje właśnie taki tekst. Tekst o jej pozytywnych cechach.

„1. Kochaj siebie, zawsze !”

Czcij swoje ciało… Idź, biegaj nago po ulicy i nagrywaj to na Snapchata. Czy Anielka kocha swoje ciało? Tego to i ja nie wiem. Przypuszczam, że „sprzedawanie” swojego ciała było jej ostatnią deską ratunku, przy tonącym statku popularności.

2. Daj się zauważyć !”

Jak Claudia idealnie podąża za strumieniem moich myśli. Leniwcu, czemu napisałeś wcześniej o jej tonącym statku popularności? Hmm… Nie chce niedoinformowanym psuć światopoglądu, bardzo za to przepraszam autorkę, ale Sexmasterka to nie jest pierwszy kanał Anieli. Z tego, co kojarzę trzeci. A wy kojarzycie FitDevAngel? Było o nich – bo prowadziła go z siostrą – głośno przez chwilkę. Ale nie wypaliło i powstała Sexmasterka.

Podążaj swoją drogą! Skoro radości ci sprawia świecenie cyckami za garść wyświetleń, rób to!

Edit: małe sprostowanie, siostry już nie znają się na byciu fit, teraz zostały już tylko siostrami.

„3. Bądź odporna !”

A nie mjentka! Ktoś Cię skrytykował? Olej go! Podpierdalasz teksty z innych stron i czytasz je na swoich filmikach? Olej to! Gdy ktoś ci wytyka takie malutkie błędy – to zwykły hejter, nie przejmuj się nim. W najgorszym wypadku postrasz go swoim menadżerem.

Bo w życiu musisz robić to, co chcesz. Nie daj się zranić, nie daj sobie wmówić, że robisz gówno. A nawet jak robisz, olej to. Polecam, Leniwiec Fronczewski.

4. Nie graj!”

Bo gry to zło – tak mówili w TVN.

Tutaj zatrzymam się trochę dłużej, bo to kolejna rzecz, która mnie triggeruje. W naszym kraju, panuje szeroko rozwinięte, pojęcie zazdrości. Każdy zazdrości każdemu, więc najlepiej, żebyś nie chwaliła się dużym domem, pięknym dzieckiem, szczęśliwym związkiem. Zasadniczo w naszym kraju panuje spierdolenie umysłowe – ludzie oglądają telewizję. W naszym kraju panuje spierdolenie umysłowe – ludzie dalej powtarzają stereotypowe frazesy i dalej w nie wierzą. Nie wiem, w jakim środowisku obraca się autorka, ale w moim każdy zapierdala po swoje i nie zazdrości innym. Może warto zmienić miasto zamieszkania, strzelam, że aktualnie Warszawa?

No, ale generalnie: jeżeli to masz, to się tym chwal. A hejterzy? Czytaj punkt wyżej.

Nie zapominajmy, że to post o Sexmasterce – spoiler, potem i to przeświadczenie zniszczę. Sexmasterka nie gra. Ma dyplom z uprawiania seksu. Jest certyfikowaną nauczycielką wychowania do życia w rodzinie i seksuologiem. A przy okazji psychologiem: bo nic tak nie poprawia samopoczucia, jak myślenie, że inny mają gorzej.

Wait… Właśnie dostałem pilną wiadomość od kogoś, kto mi te teksty pisze. Ona nie ma żadnej z powyższych rzeczy! Szok i niedowierzania. Ale uświadamiać dzieci to chyba każdy może, nie? Najwyżej się do tego zrażą i zawstydzą do końca życia – olejmy to. Nawet w Zbrodni i karze mówili, że wybitni ludzie mają prawo poświęcać innych, stojących im na drodze. A Anielka ewidentnie jest wybitna.

To tylko kilka cech, które można wyłonić z postaci, jaką jest Sexmasterka.

No fakt. Jeszcze: złodziejka i gwiazdka soft-porno dla ubogich umysłowo. Ewentualnie dzieci 12-14 lat. Bo nikt mi nie wmówi, że ogląda ją ktoś starszy. A jeżeli tak – tracę resztki nadziei.

Czy istnieje coś, czego naprawdę możemy nauczyć się od Anieli?

Jedna, niewinna rzecz: zarabiać na idiotach. Na idiotach klikających w filmiki, z clickbaitowym tytułem: „TRÓJKĄCIK W PUBLICZNYM KINIE!”, na idiotach wykupujących dostęp do jej strony, licząc, że znajdą tam jakieś „hot” filmiki.

A jakby poszperali to i za darmo by znaleźli, nie pytajcie, skąd wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I to jest dobre, to jest przedsiębiorcze. Niech żyje kapitalizm.

Ale nie wyobrażam sobie, brania Sexmasterki jako jakikolwiek, kurwa, autorytet. Już pominę kwestię tego, ile można zrobić dla sławy, bo jak widać na powyższym przykładzie – dużo.

Najchętniej napisałbym tutaj coś o zgorszeniu społeczeństwa, ale to od nas zależy, w co klikamy na Youtube. Od nas samych i pewnym stopniu od ludzi, których obserwujemy na facebooku, których czytamy blogi, których śledzimy na Instagramie. I do tych ludzi kieruję tę piękne słowa: stop making stupid people famous.

Obiecałem też, że zniszczę przekonanie o tym, że to post poświęcony Sexmasterce.

Pokuszę się o stwierdzenie: gówno prawda. Są to cztery punkty, pod które możemy podpiąć każdą, podkreślam każdą osobę. Tatę, mamę, nauczyciela, przyjaciółkę, karwa nawet żula spod sklepu, gdy się dobrze postaramy. Same ogólniki, żadnych konkretów, raz tylko wtrącone Sexmasterka jest świetnym przykładem.

Tak więc czemu Claudia pisała właśnie o niej? Bo każdy temat o Sexmasterce jest klikalny, ba, rozchodzi się jak świeże bułeczki. Nie zdziwiłby mnie fakt, gdyby właśnie ten post na blogu autorki miał najwięcej wyświetleń. Oczywiście, na końcu mamy też pewną asekurację, jak to zawsze bywa, poruszając temat kontrowersyjny – A youtuberzy? Pamiętajmy, że to tylko internet, a niektóre role, są kreowane celowo. Oceniajmy kogoś, za to jakim jest człowiekiem.

No to ja przepraszam bardzo, ale jakim człowiekiem jest Aniela? Bo mi się wydaję, że żądnym sławy planktonem. Osobiście gardzę osobami, które są w stanie przekroczyć granicę dobrego smaku, tylko po jebane cyferki.

Czy to jest osoba warta naśladowania? Dla mnie to dramat. Dramat większy niż przegrana Stonogi w wyborach. A pisanie o jej „dobrych” cechach –– nawet jej nie znając – to już tragedia. Niemniej, wybór zostawiam Wam. Jakby coś, możemy zrobić populistyczną partię, wygrać wybory i przegłosować ustawę o możliwości strzelania do idiotów. I blogerek.

Tyle ode mnie. Może wyszło trochę na ostro, ale shit happens – powiedziałem, co mi na sercu leży.

Lekka inspiracja postem: BĄDŹ JAK SEXMASTERKA ?

Wszystkie błędy pochodzą z oryginalnego tekstu. 

25
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Amanda Niedrich
Gość

Czytałam ten tekst od Claudii i… cóż. Wyraziłam tam właśnie swoją niechęć do Sexmasterki.

Moim zdaniem ta "slynna pani" robi to wszystko pod publikę… Nie gra? Właśnie,że gra! Uważam, że jest całkiem inną osobą aniżeli tą, którą oglądamy na YT.
A jeśli jednak jest taka, jaką ją widzimy to… nie – nie chciałabym brać z niej przykładu pod żadnym względem.

Masakra.

szogu44
Gość

Dam sobie rękę uciąć, że to zupełnie inna osoba niż na youtube – powiedziałbym, że nawet dużo, dużo mądrzejsza niż się wydaje. W końcu nie każdy umie aż tak dobrze zarabiać na idiotach

Dzięki za komentarz 😀

Egzaltowana
Gość

Ona od samego początku robiła z ludzi odiotów, ale przywłaszczając sobie cudzą historię, totalnie pokazała swój poziom 🙂 Świetny post. Pozdrawiam.

szogu44
Gość

Dziękuje bardzo. Pamiętam jak była afera, gdy cały swój filmik zgapiła z jakiegoś portalu, słowo w słowo – i najzabawniejsze: tam gdzie w tekście było coś pokroju "hmm", ona też to robiła 😀

Amanda Niedrich
Gość

😉

Pauli Na
Gość

Sam dając tako tytuł też próbujesz wylansować na nim swojego bloga?
Nienawidzę hejtów na czyjeś posty a już tym batdziej na posty Claudii, która świetnie pisze. Chyba każdy ma prawo do swojego zdania, ale nikt nie chce być tak ostro pojechany przez innego blogera, który takim samym tytułem posta również próbuje nabić sobie wyświetlenia. 🙂

szogu44
Gość

No to wait – każdy może mieć swoje zdanie, ale ja nie mogę? Tytuł jest jak najbardziej adekwatny do treści, no może caps lock dla pokazania, że to nie jest nic poważnego.
A Claudie jako tako krytykuję dopiero w ostatnich akapitach, wcześniej tylko tekst i osobę, o której ten tekst traktuje.

Dzięki za komentarz, miłego dnia 😉

Agat Green
Gość

ta sexmasterka to jakaś porażka. Nie chcę nikogo obrażać, ale YT oglądają również młode osoby i ja bym nie chciała, żeby moje dziecko opierało swoją edukację na jej wywodach

szogu44
Gość

Ale na youtubie jest są ograniczenia wiekowe – na jej filmach, minimum 18 lat. Problem taki, że każdy i tak zakłada konto z inna datą urodzenia, niż jest naprawdę.
Trzeba kontrolować, co dziecko robi w internecie 😀

Dagmara Górzkowska
Gość

Stop making stupid people famous podpisuję się pod tym obiema rękami. Tylko, wiesz, wszystkie te hejty, które zwłaszcza teraz, po premierze jej singla, pojawiają się jak grzyby po deszczu właśnie napędzają jej fejm.
Bo ktoś, kto żył spokojnie w nieświadomości, że ktoś taki istnieje zobaczy, pośmieje się lub pozachwyca i poda dalej. A o to właśnie chodzi. I dolary lecą 😉

Nie oszukujmy się, ja też weszłam tutaj w nadziei na bekę, taki ze mnie hipokryta 😉

Lepiej poka sowe.

http://www.dagabout.blogspot.com

Aleksandra K.
Gość

Mam nadzieję, że ten post nie ma na celu podbicia wejść na blogu Claudi. Mam nadzieję, że jak najmniej osób kusi się, żeby wchodzić na jej blog, bo ona widząc cyferki nie zrozumie, że Ci ludzie tam wchodzą, bo nie dowierzają, że naprawdę się nią inspiruje, tylko będzie myślała, że tylu ludzi myśli tak, jak ona. Z ciekawości zapytam- dostałeś pozwolenie na wykorzystanie jej zdjęć w swoim wpisie? Ona w ogóle czytała ten wpis, jakiś odzew z jej strony był? Bardzo mnie to ciekawi, bo ja bym się nie dała tak grubo obsmarować w necie 😀 ale, ale! Podoba mi… Czytaj więcej »

Małgorzata Gwara
Gość

Obejrzałam ten teledysk i nie wiem, co się dzieje z moim życiem. Do charyzmy i wyczucia rytmu Rachel Bloom pani Anielce bardzo daleko.

szogu44
Gość

Akurat ten post powstał już jakiś czas temu, a udostępnienie go chwilę po sowie, to czysty przypadek. A może nie! Może jestem przebiegły!

Mogę pokazać leniwca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

szogu44
Gość

Nah, w żadnym wypadku. To właśnie krytyka, na moim zdaniem, głupie zachowanie.
Odzewu od autorki nie było – a tak jak pisałem wyżej, post powstał już dawno. Całe szczęście, że jestem małym blogerem i ci więksi we mnie nie klikają <3
Obsmarować? Też nie do końca – nie czepiam się tutaj autorki, bo mi ten temat kompletnie zwisa – czepiam się posta i wywlekam jego ukrytą intencję.

A zdjęcia to pozostanie słodka tajemnica ;D

szogu44
Gość

Współczuję…

Sniffonia
Gość

Temat sexmasterki [pozwól, że nie napiszę jej pseudonimu scenicznego wielką literą. Taki zaszczyt należy się tylko ludziom, których szanuję ;)] jest znowu na topie, ze względu na jej haniebny atak na muzykę, a fraza „poka poka sowe” już stała się nowym memem. W dniu premiery tego czegoś wysłano mi to sześć razy, bo wiesz, zabawny żarcik: „ty, recenzujesz muzykę, co o tym myślisz? Hehehe". Nie było zabawnie. Ehhh, quo vadis, polski YouTubie. Ale to temat na całkiem inny, przeogromny posty. Stany mają Kim Kardashian, my mamy Anielę Bogusz i już chyba wolę rodzinkę Kardashianów. Tamci przynajmniej czasami są zabawni. Zgadzam… Czytaj więcej »

szogu44
Gość

Tyle dobrego, że jutub zadziałał i jej filmik ma zdjętą monetyzacje oraz nie wyświetla się w polecanych na głównej. No i ofc jest od 18 lat.
Co do kawałka nie będę się wypowiadał – Zbigniew Stonoga zrobił to za mnie: https://www.youtube.com/watch?v=ejP2T8P_u3U

Karolina S
Gość

Tekst przeczytałam z przyjemnością, bardzo lekko i zrozumiale piszesz – niestety, nie mam pojęcia kim jest sexmasterka (matko, co za pseudonim) i nawet nie mam ochoty się dowiedzieć.

Pozdrawiam!

Fokeuek
Gość

Widząc ten post na facebook'u pomyślałam, że to post o zaletach sexmasterki, jednak całe szczęście nie.
Nie rozumiem dlaczego społeczeństwo tak się stacza i zwraca uwagę głupotą… W tym wypadku sexmasterka, ale też popularne osoby jak cypis. Dlaczego takie gówniane rzeczy są tak rozchwytywane? Dno i wodorosty…
Świetny tekst 😉
Pozdrawiam!

szogu44
Gość

Nie dowiaduj, nie warto…

szogu44
Gość

Dla beki, bo po co innego? No, sexmasterka to dla niektórych jeszcze do zwalenia konia

Dagafox
Gość

Jak dla mnie to jeden wielki dramat, nie oglądam jej poczynań, a wszędzie wyskakuje bo ktoś polubi, udostępni dla żartu, czy nawet pośmieje się z tej pani i fejm się robi… To jest dramat nad dramatem, a zresztą.. Szkoda słów na tego osobnika, nie wiem z czego tu brać przykład.

Leniwiec
Gość

Tru

trackback

[…] A popatrzcie teraz, jaką wielką sztukę musi tworzyć Sexmasterka.  […]

Noirceur A.
Gość
Noirceur A.

Srogo xD

%d bloggers like this: